חג שמח,

איך עוברים החגים עד עכשיו? בטח אכלתם מלא, ונפגשתם עם המון בני משפחה, וטוב שכך. אני הייתי בחופשה במקסיקו עד אתמול, והחלטתי לשטוח בפניכם את הסיפור שלי. בוא ונניח שקוראים לי אדריאנה. שם בדוי, מן הסתם. אני עובדת בתור נערת ליווי כבר חמש עשרה שנים, ושוכרת שלוש דירות דיסקרטיות בחיפה. בוודאי תשאלו – למה לך לשכור כל כך הרבה דירות דיסקרטיות בחיפה? ובכן, מכיוון שהעיר חיפה היא ענקית, רציתי לספק מיקום גיאוגרפי נוח לכל הלקוחות שלי, שלא יצטרכו להתאמץ יותר מדי כדי להגיע עד אליי, וכל דירה דיסקרטית מציעה את היתרונות שלה.

התחלתי לעבוד בתור נערת ליווי תוך כדי תחילת הלימודים שלי במכללה בחיפה. את שכר הלימוד שילמו ההורים היקרים שלי, אבל ההוצאות הכספיות של הסטודנטים הן עצומות, לרבות שכר הדירה, החשבונות והמחייה. באמת שניסיתי בכל מאודי למצוא מקום עבודה הגון, אך לא היה מי שהסכים לתת לי את הצ'אנס, בשל מערכת הלימודים הנוקשה שהייתה לי, גם לא בתור מלצרית. ההורים שלי הציעו לי סיוע כלכלי, אך אני דחיתי את הצעתם בנימוס, חרף העובדה שזה אולי ייראה לכם אווילי, אבל עדיין הייתה בי טיפת יושרה, חשבתי לתומי שאסתדר גם בלי העזרה מהם, שכבר הייתה מרובה גם ככה. והכי חשוב היה לי להוכיח לעצמי ולהורים שלי שאני מבוגרת כעת, והגיע הזמן שאדאג לעצמי.

הכול התחיל כשקיבלתי טלפון דחוף מהבנק, שהמצב שלי בחשבון בכי רע, ובתור התחלה הם מבטלים את כרטיס האשראי שלי. ושאר הסנקציות בוודאי יגיעו בהמשך, אלא אם כן אדאג לייצב את חשבון הבנק שלי. הייתי ממש על סף ייאוש. לא הצלחתי בכלל לראות את האור שבקצה המנהרה.

התנהלתי במעטפת של פסימיות אמתית, ולא הפסקתי לשאול את רעיי הסטודנטים על מקומות עבודה חדשים אופציונליים. באחת מן הפעמים הללו, אהובה, הסטודנטית שלמדה אתי באותה הכיתה, אמרה לי – "אני אשת הבשורות הטובות היום. תשמעי עד הסוף, תחליטי רק בסיום דבריי, ובעיקר אל תשפטי אותי". הבטחתי לה, וכולי נמלאתי סקרנות למוצא פיה.

ואז המשיכה אהובה – "אני שוכרת את אחת מאותן דירות דיסקרטיות בחיפה. בה אני מעניקה שירותי ליווי לגברים. הדירה הדיסקרטית ממש נקייה, ומזמינה. זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע, ובחודשיים של עבודה הצלחתי לשלם את כל שכר הלימודים השנתי".

בהתחלה נרעשתי, אבל אחרי כמה דקות הצלחתי להבין את התמונה המלאה, ולא עברו כמה שעות ושכרתי גם אני את אותן דירות דיסקרטיות בחיפה, והתחלתי לעבוד במקצוע הכי עתיק בתנ"ך…